SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

MČR družstev SDH SH ČMS 18.-20.9.2009

kraj Vysočina
Na MČR družstev SDH SH ČMS v Ústí nad Labem nás finančně podpořil kraj Vysočina.

Trnavačky po 7 letech na republice!!!

Jak již název článku napovídá, probojovaly jsme se s holkama na Mistrovství ČR v požárním sportu do Ústí nad Labem, které proběhlo ve dnech 18.-20. září 2009. Vstupenkou, na tuto vrcholnou hasičskou akci, pro nás bylo vítězství v krajském kole, které se konalo 15. srpna v Petrovicích.

Radost z postupu byla nepopsatelná. Probojovat se na „republiku“ hned v první rok obnovení družstva na postupové soutěže a po sedmileté pauze… to jsme nečekal asi nikdo. I když je pravdou, že příprava na každé postupové kolo byla poctivá. Pravidelné tréninky na ovále v Petrovicích a později i tréninky (štafet i celých stovek) na tartanovém ovále v Třebíči byly znát :-) Touto cestou by jsme chtěly poděkovat hasičům z Petrovic a hlavně panu Bohutínskému, správci stadionu v Třebíči, za poskytnutí prostorů k trénování. Velkou nepříjemností, po krajském kole, bylo zranění Douchové a pracovní povinnosti Ivky (kryjící se s termínem republiky). Na tuto skutečnost jsme zareagovaly přivoláním posily z Rohovky – Peti Čekalové. V kajském kole nám už pomáhala Kája z Výčap, ale jinak byl tým ve stejné sestavě jako na oblastním kole v Kojatíně :-)

Na republiku jsme se vezli babosedem, společně s fanoušky (mladíčky a Jančou z Pravčic), který řídil Kikin. Vedoucího, nám při této příležitosti, dělal pan Česnek. Všem zmíněným také děkujeme.

Republika začínala, pátečními, oficiálními tréninky požárních útoků. Průběh půlhodinového tréninku jsme měly domluvený už dopředu, takže jsme se ve finále na cvičné dráze „ohřály“ jen něco málo přes 20 minut. Stihly jsme dva celé útoky, které měřila časomíra – oba časy kolem 26,5s. Což nás potěšilo. Trochu stresu nám ale připravil Pajoch na savicích, protože snad ani jednou pořádně nenarazila. Ale jak se ukázalo později, svou vinu na tom měly nafouknuté O-kroužky. Po tréninku jsme se jely ubytovat na koleje místní VŠ. Páteční den končil oficiálním nástupem na místním náměstí za účasti hejtmanky Ústeckého kraje.

Sobotní, závodní, den začínal během na 100m s překážkami, ve kterém jsme nastoupily všechny kromě Terky Kudláčkové. Po prvních pokusech jsme měly všechny časy platné a posledním počítaným byl 20,90 Martinky Lehké. Za zmínku stojí i to, že si zde odbyla svou stovkařskou premiéru Lucka Adamová. O tom, že poběží na republice stovku se dozvěděla den před odjezdem!!! Nezbláznila se z toho a zvládla to – dva platné časy. V druhých pokusech se nám podařilo vylepšovat (šestý, poslední počítaný, čas byl 19,74s Lucky Vítů). Ve finále nám náš součet stačil na neuvěřitelné 2. místo v této disciplíně. V jednotlivcích se na bednu probojovala Pavla Švaříčková, která s časem 17,31s urvala 2.místo.

Druhou sobotní disciplínou byl běh na 4x100m s překážkami. V soutěži jsme měly startovní číslo 3, tak jsme to měly aspoň rychle za sebou J Jako první se předvedla štafeta ve složení Lucka Adamová (okno), Marťa Lehká (překážka), Kája Javůrková (hadice) a Peťa Čekalová (minimax). Holky zaběhly platný zajišťovací čas 69,18s. Druhá štafeta běžela ve složení Káťa  Pelejová (okno), Danka Hladíková (překážka), Pavla Švagříčková (hadic) a Lucka Vítů (minimax). Tajně jsme doufaly, že holky dokážou zaběhnout slušný čas, ale že zaběhnou 63,16!!! Nový národní rekord…. To nikdo nečekal! První pohledy na časomíru vyvolávaly nepopsatelné chvilky nadšení a radosti. Diváci kolem nechápali, kde se to v takovém týmu vzalo… upřímně – s něčím takový nikdo nepočítal. Snad jen Trnavský Pavel Hnízdil, běžící za Horní Poříčí. Po převážení materiálu byl rekord potvrzen. Jenom náš byl ale na chvíli. Jako osmá startovala děvčata z Chválenic. To co se stalo, snad nikdo nikdy neviděl. Holky svou druhou štafetou zaběhly úplně stejný čas – 63,16s! Jejich druhá štafeta zaběhla lepší čas než ta naše, takže první místo v disciplíně náležel jim. Národní rekord zůstal nám… protože jsme ho zaběhly jako první. Dle jakých si pravidel jsou Chválenické jen týmem, který jej vyrovnal. Po prvním dnu jsme se držely na průběžném druhém místě za Chválenicemi a před Kvasinami, Moravským Berounem a Pískovou Lhotou (tyto tři týmy stejným součtem bodů na 3. místě).Sobotní večer patřil, již tradičně, diskotéce v Kozlovně u stadionu.

Nedělní, závěrečný den mistrovství, patřil požárním útokům. Začínali muži, takže jsme měly dost času se pořádně probrat. Nervozita byla znát. Svou úspěšnou premiéru na takovéto soutěži si zaběhla Terka Kudláčková, která nám dokázala, že svoje nerviky zvládne i při takovémto tlaku…. stejně jako ostatní členky týmu. Předvedly jsme na chlup stejný čas jako při oficiálních trénincích – 26,52s. Pomalejší výstřiky a lehký prostřik na pravém terči… tak se dá popsat náš pokus. Ve finále stačil na 5. místo v této disciplíně.

Po finálním součtu umístění za jednotlivé disciplíny JSME BRALY DRUHÉ MÍSTO!!! Celkově jsme posbíraly 9 bodů. První Chválenice 6 bodů a třetí Kvasiny až 14 bodů. Závodu se zúčastnilo celkem 15 družstev žen z celé republiky reprezentující svůj kraj.

Jako tým, od kterého nikdo nic nečekal, jsme předvedly krásný výkon a doufáme, že na něj v budoucnu zase navážeme.

Celkové výsledky:

http://www.mcrul.estranky.cz/

Fotky:

http://trnavsky-hasicky.rajce.idnes.cz/

Složení týmu              domovské SDH:

Lucie Adamová           SDH Trnava

Pavla Švaříčková         SDH Trnava

Dana Hladíková           SDH Trnava

Martina Lehká            SDH Rudíkov (druhým rokem aktivní v SDH Trnava)

Tereza Kudláčková      SDH Trnava

Lucie Vítů                  SDH Nevcehle (pro sezónu 2009 přestup do SDH Trnava)

Kateřina Pelejová       SDH Nevcehle (pro sezónu 2009 přestup do SDH Trnava)

Karolína Javůrková      SDH Výčepy

Petra Čekalová            SDH Rohovka


Na závěr se sluší poděkovat Kraji Vysočina, který nám finančně pomohl se zabezpečením naší účasti na Mistrovství ČR v požárním sportu. Děkujeme

 

 

 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz