SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Čechtín – 3. kolo Třebíčské okresní ligy

Jelikož se letos chystáme jezdit Třebíčskou ligu, soutěž v sobotu 21. června v Čechtíně byla jednou z našich dalších závodních zastávek. I přes krásně slunečné počasí a skvěle připravenou trať přijelo na tuto soutěž poměrně málo družstev – 17 mužů, 7 žen.
Mužskou část soutěže vyhrál tým z Petrovic, bývalé „A“ družstvo, s časem pod 17s. Našim klukům se nedařilo, teda spíš Pepínovi na koši se nedařilo... po dlouhé době dal koš do vody dřív, než ho stihl pořádně našroubovat na savici – takže Nko :-). Naši kluci také běželi v nezvyklé sestavě. Rozdělovač běžel Standa Hladík a béčka Jožka Janoušek.

Mužská soutěž se pomalu chýlila do konce a nervozita v našem týmu byla větší a větší. Nebylo to ani tak moc zapříčiněno blížícím se startem, ale spíš stále trvající absencí Pajocha a Danky. Holky byly až v Novém Městě nad Metují na krajské soutěži (běhají postupovky za SDH Kvasiny). Byly jsme v telefonním kontaktu, ale přece jen nervózní, když nebyly na místě v době, kdy startoval první ženský tým. Holky to nakonec stihly, takže už se jenom doladil záskok za Terku (trošičku nám „opuchla“ kvůli oparům a antibiotika jí nedovolovaly fyzickou aktivitu). Místo Terky šel na rozdělovač Pajoch a místo ní na levý proud Kája z Výčap (moc děkujem). Za zmínku stojí i to, že Marťa (béčkařka) spojovala středy právě Káji (což normálně nedělá). Na start jsme šly jako poslední. Před tím si ještě Pajoch zaběhl pravý proud s Nevcehlí, která po sérii chyb skončila až na posledním místě.

My šly na start s vědomím, že máme natrénováno, ale přece jen bez většího očekávání... na základnu jsme si chystaly naši „dětskou“ mašinu o které se ví, že prostě tlačí strašně. „Klučičí“ mašina zůstala v Trnavě, chudinka se zase rozbila (ale my za to nemůžeme!!!). Před startem nám chvíli trvalo porovnání u čáry, ale start se povedl hned napoprvé. Pospojování základadny bez větších problémů, sání se zase předvedlo v celé své kráse a šikovnosti a předku poslalo nejrychlejší vodu z celé ženské soutěže. Problém se vyskytl na místě položení rozdělovače, kdy někam „utekla“ značka a „matla s rozdělovačem“ běžela pořád dál až jí rozdělovač vypadl z rukou :-( nárazem o zem se povolil prostřední béčkový kohout. Jaruš (podle mě) správně zareagovala a ubrala plyn z našeho pekelného stroje, kohout rozdělovače se zavřel a voda frčela k proudnicím. Proudařkám se podařilo sestříknout ve velmi překvapivém čase – 18:96s (Danka na pravém terči sražíno 18:59s). Všechny jsme se divily, protože na tréninku se nám s touto mašinou nikdy nepodařilo udělat výstřiky pod 19s. Náš čas nakonec stačil na krásné druhé místo. První místo nám uteklo jen o 0:01s, lepší čas udělala děvčata z Čechtína. Třetí soutěž TL a konečně pořádný body!