SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Liga v Sokolí - hups

Na další soutěž okresní ligy jsme se těšily, ostatně jako na všechny soutěže, ale tentokrát jsme jely zase v naší "stálé" sestavě... což byl o jeden důvod k radosti navíc. Soutěž se konala v Sokolí 31. srpna a vyrazili s náma i naši kluci, který den před tím ukončili své letošní tažení na Extralize ČR v pú v Plumlově (celkově 9. místo).

 

O první místo bojovalo v mužské kategorii celkem 18 týmů. Vítězství si zaslouženě odvezli borci z Čechtína s časem 17:02s (PP 16:63s), kteří se pravidelně účastní Extraligy ČR v pú kde letos brali celkově 4. místo. Druhé místo putovalo do Budíkovic 17:78s (PP 17:46s). Třetí místo obsadili naši kluci se Stanikem na rozdělovači (Milan soutěž nestíhal, přecejen se v sobotu ženil, že) :-) časem 18:06s (LP 18:01s). Ve finále se štěstí přiklonilo na správnou stranu :-) a naši kluci vyhráli! 17:40s (LP 16:96s).

V naší kategorii přijelo bojovat o příčku nejvyšší celkem 7 týmů. Tradičně soutěž rozbíhala děvčata z Výčap, po problémech na béčkách, výsledný čas až 35:09s (PP 33:11s). Což jsme cítili jako velku příležitost k získání slušného umístění, ale co čert nechtěl, dopadlo to úplně jinak. Teda skoro stejně jako u Výčap :-)

V Sokolí ještě probíhaly poslední úpravy na rozdělovači, který (vzhledem ke svému věku) pomalu a jistě dosluhuje, za což děkujem Šobulkovi. Proběhla i menší debata o tom, se kterýma savicema že to půjdem, jestli nám kluci půjčí druhou proudnici, ale i tak nás to zachovalo většinou v klidu i a na start jsme šly připravené vybojovat o co nejelpší umístění. Je nám jasný, že se kluci radši jezdí na závody bez nás, ale my za to nemůžem, že jsme holčičky a připravou materiálu jsme prostě marný, za všechno DÍKY. :-)

Lucka s Lenkou poslali luxusní vodu, což začíná být příjemnou pravidelností. Terka ale "ošahávala" rozdělovač na základně dýl, než je k rychlé vodě potřeba. Vyběhla ze základny později, ve finále s sebou i s rozdělovačem flákla o zem (nikumu se nic vážného nestalo) a rozdělovači se pootevřela (ta věčně rozbitá) prostřední páčka. Na což zareagovala Jaruš a ubrala plyn. Terka, s béčkařkou Marťou, bojovala s proradným kohoutem, Jaruš ubírala a přidávala plyn a proudařky jen nevěřícně koukaly na vodu z proudnice, která svou intezintou výstřiku připomínala spíš mužské močení. Časoměřiči stopli výstřik jako nízkou devatenáctku, ale to byl jen ten zmiňovaný "čůrek". Pořádný proud vody, potřebný ke sražení terče přišel až před jednadvacátou vteřinou. Výsledný čas 21:69s (LP 21:19s). I tak jsme s tímto časem obsadily páté, ještě bodované, místo. Po útoku jsme se shodly, že velkou příčinou neúspěchu byla menší intenzita tréninků. Příští rok už budeme chytřejší, zkušenější a určitě budeme víc trénovat! Teda doufáme...

Vítězství se, tak jako v mužské kategorii, vezlo do Čechtína za čas 19:43s (LP 19:11s).

Žádné komentáře
 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz