SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Litovany – zase na bedně :-)

Už na začátku letošní sezóny jsme slíbily klukům z Litovan, že přijedeme závodit na jejich soutěž, která letos, po několika letech, nebyla zařazena do okresní ligy. Naši kluci byli na extralize a my vyrazily zabojovat do Litovanského kopce samy.
 
Na soutěž jsme vyrazily v sestavě se sáním č. 2 (viz Extraliga v Petrovicích)... Lucka koš, Jaruš narážela a Douchová stroj. Další a možná i dost podstatná změna byl stroj, který jsme si vezly... ano, byla to dětská mašina. Cestovaly jsme tak trochu na etapy, protože Marťa byla do 13 hodiny na brigádě. První auto, které řídila Lucka (jediná, která si troufla vézt vlek s materiálem) vyrazil dřív kvůli prezentaci, druhé auto řídila Marťa. Špatně značená cesta a ještě horší práce navigátorky zapříčinila skutečnost, že druhé auto se podívalo až na okres Znojmo :-) Nicméně samotný začátek soutěže jsme všechny stihly.
 
Soutěže se zúčastnilo jen 5 družstev mužů a 2 družstva žen. Na nástupu se rozhodlo, že všichni půjdou dvoukolově... muži si zaběhli 3x (+finále). Jak základní kolo tak finále vyhráli v mužské kategorii borci z Trstěnic (okres Znojmo).
 
V ženské kategorii šly na start první (nečekaně) holky z Výčap. V prvním pokuse s výsledným časem 20:52s (velký prostřik pravého proudu). Po nich jsme se na základně chystaly my. Danka si šla posunout přečuhující proudnici a mohlo se startovat. Všechno klaplo bez větších problémů, dokonce i ten kopec byl uběhnutelný, ale ta voda ze stroje šla opravdu nějak pomalu. Tak moc pomalu, že výsledný čas byl až 23:69s. Vtipné bylo zjištění, že byl přivřený kohout mašiny (ten přední), takže ta voda opravdu nemohla jít rychle. Než jsme si nachystaly materiál na druhý pokus, holky z Výčap už byly na startu. Svůj čas z prvního kola zlepšily na 19:36s. Kluci z Trstěnic nám, tak jak v prvním kole, pomohli s mašinou na základnu a šlo se na věc. Svou „slabou“ chvilku si v tomto pokuse vybrala Terka, která se zdržela na základně (se jí nějak kousla ta „okousaná“ koncovka, asi), takže proudařky kousek táhly nejen rozdělovač, ale i Terku... dokud jí nevypadl z rukou. Kolem stojící diváci povzbuzovali k dokončení pokusu, ale v kombinaci kopce a tíhy hadic s rozdělovačem se proudařkám nepodařilo dotáhnout a sestříknout. Nakonec jsme si vychutnaly upřímný potlesk od diváků za předvedenou „komedii“. S úsměvem na rtech jsme uklidily materiál, koukly na mužské finále a čekaly už jen na závěrečný nástup. Předvedeným výkonem jsme si vybojovaly krásné druhé místo... sice ze dvou týmů, ale to není zas tak důležitý... důležitý je, že jsme další závod dokončily ve zdraví a umístily jsme se na bedně! Zaslouženě vyhrály holky z Výčap. Na nástupu jsme byly obdarovány pěkným pohárem, lahvinkou vína (bude se hodit na rozloučení se sezónou), sympatickýma drobnostma, poukázkou na odběr 5ks brojlerů a hlavně moooc dobrým dortem... o který jsme se podělily nejen se závodním týmem z Litovan, ale následně i s místními diváky.
 
Osádka Lucčinýho auta (Douchová, Danka a Pajoch) jela uklidit materiál a zjištění, že při couvání jede vlek úplně někam jinam byla po celém odpoledni dalším důvodem k smíchu. Že jsou v Trnavě holky šikovný dokazuje i to, že ve čtyřech dokázala zmíněná osádka uklidit všechen materiál, včetně mašiny.
 
Žádné komentáře
 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz