SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Náš první extraligový závod – Petrovice

V neděli 13. července jsme vyrazili do nedalekých Petrovic na Velkopopivcký kozel Extraligu ČR v pú. Naši kluci letos Extraligu jezdí pravidelně (prozatím 6. místo), ale pro nás to byla první závodní zkušenost v takovéto konkurenci.
 
V mužské kategorii přijelo závodit celkem 39 týmů. Naši kluci šli na start jako jedenáctí. Voda z mašiny pod 8s si říkala o slušný čas... velký prostřik na pravém proudu znamenal výsledný čas až 18:78s (LP 17:62). Škoda, dnes to bylo až 17. místo a tudíž bez bodů. Soutěž vyhrála Nevcehle s jedinou šestnáctkou dne – 16:88s (PP 16:44s).
 
Během půlhodinové přestávky mezi oběma kategoriemi jsme šly okouknout značky (které oproti lize min. týden byly na svém místě). Na tento závod jsme přijely v neobvyklé sestavě na sání :-) Košařka Lucka zůstala na svém místě, narážečku Léňu (která tou dobou pobývala na festivalu ve Vizovicích) zastoupila strojnice Jaruš a místo ní šla ke stroji náhradnice na tomto postu Danka (alias Douchová). Mírnou nervozitu přinášel kulhající Pajoch (pád kolenem na betonou desku trochu bolí), ale s komentářem: cajk, to půjde :-) jsme se šly pomalu připravovat. Ženskou kategorii rozbíhaly „staré“ Výčapačky (špatné zapojení rozdělovače na základně a následně i pád na dráze – 27:86s), jako druhé šly na start favoritky z Nevcehle... holkám se ale letos poprvé na Extralize nezadařilo (nezapojené levé céčko do rozdělovače) a čas 28:82s... škoda, holky umí pěkné šestnáctky... což zde dokázaly i vloni na Extralize s časem 16:44s! Třetí startovní pozice byla Lhotek, bezchybný útok a vyrovnané sestřiky holkám zajistily s časem 17:50s (PP 17:48s) následně i první místo v této soutěži. My se chystaly na start jako páté. Kluci nám pomohli s mašinou na základnu a nám se začal odpočítávat čas přípravy. Všechno jsme to krásně stíhaly (i Danka, která musela upravit přečuhující proudnici) a pak už nás čekal jenom start. Pan startér si s náma na startu pěkně pohrál („pistolník“ z Petrovic nás startoval už když jsme byly děti, ale takhle dlouho jsme snad nikdy, mezi povelem na místa připravte se a pozor, nečekaly) což se nám vůbec nelíbilo. Po startu sebou málem Lucka pleskla o zem (hypnutí od Douchové byl asi razantnější než na tréninku) :-) ale všechno nakonec ustála, jen se ji nepodařilo fláknout koš do vody pod 5s (zatím poprvé). I tak holky poslaly vodu v solidním čase (10:35s), předek roztáhl bez problémů a výsledný čas už byl jen na proudařkách. Výstřiky 17:02s, Danka vpravo sražíno 17:85s a Pajoch vlevo zajistil až na 18:46s. S výsledkem jsme byly vesměs spokojený, prozatím to bylo druhé místo. Nakonec nás ještě předběhly holky z Pravčic (18:09s), celkem se zúčastnilo deset týmů. Naše první účast na Extralize a hned 3. místo, spokojenost! Domů jsme si odvezly pěkný pohár, další maličkost do tomboly na maškarní ples (sada na grilování od Kozla) a ovoce :-)
Žádné komentáře
 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz