SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Petrovice – 1:0 pro zadek

Další kolo ligy na nás čekalo 6. července v Petrovicích. Nedávno jsme si zde udělaly trénink, takže jsme nejely do cizího prostředí. Nádherné slunečné počasí přivítalo celkem 20 týmů mužů a 8 týmů žen. Přední týmy Extraligy ČR v požárním útoku slibovaly krásnou podívanou v obou kategoriích.
 
Asi hodinu před odjezdem na závody jsme si daly sraz na hřišti s tím, že si dáme jeden útok s klučičí mašinou, která už konečně byla použitelná. Vzhledem k tomu, že jsme spolu byly den předen pařit na zábavce v Doubí, tak nebylo překvapující, když nám ještě v poledne na tréninku bylo špatně. Daly jsme jeden bezchybný útok s tím, že strojnice (dnes Douchová) šetřila „unavený“ předek... výsřik 17:10.
 
Na závodech šli naši kluci na start jako třetí. Pepíno šel koš na jistotku (přece jen předcházející večer trochu požil) a na útoku to bylo znát. Časomíra ale s našima klukama nekamarádila, takže si museli svůj útok zopakovat. Při svém druhém pokusu už si byl košař jistější a výsledný čas 17:10s (PP 16:87s) zajišťoval slušnou pozici. Magickou hranici 17s překonal Plumlov a Nevcehle (vítěz základního kola). Třetí a čtvrté místo základního kola si mezi sebe rozdělili naši kluci a mladí „Petráši“ se stejným časem – 17:10s. Posledním postupujícím byl tým z Čechtína – 17:22s. Finále vyhráli, po sérii chyb soupeřů, Čechtíňáci :-)
 
Během pauzy mezi mužskou a ženskou kategorií jsme si šly naměřit a napíchat značky, jenže jsme nevěděly, že nám v tom bude zabráněno (by mě zajímalo proč, protože doteď to nikde nikomu nevadilo). Značka záhozu byla plus mínus pár centimetrů značka mužského rozdělovače, značka na rozdělovač nebyla a ani se nám ji nepodařilo umístit do dráhy. Na start jsme šly jako třetí. Konečně jsme šly s pořádným materiálem (stroj, savice, koš). Po ranním bezchybném tréninku jsme si říkaly, že teď už to určitě vyjde. Spojovačka na základně proběhla bez chyb, voda šla ze stroje tak jako ještě nikdy (mezičasy v porovnání s Nevcehlí v tabulce pod článkem). No a všichni by teď asi čekali i haluzový výsledný čas, ale nic takového se nestalo... velký tlak v mašině hodně stáhl béčka, rozdělovač nebyl na správném místě a následné vykrácení proudařek znamenalo sestříkávání z velké vzdálenosti. Danka napravo sražíno 18:47s, Pajoch vlevo až :-( 21:30. Po třech a půl měsíce naší působnosti jsme se dostaly do stádia, kdy naše útoky budou rozhodovat proudařky – srazí x nesrazí. Velkou satisfakcí byla pochvala našeho sání od několika nezávislých pozorovatelů. Soutěže se zúčastnily i děvčata z Nevcehle a mezičasy jsme měly (k našemu překvapení) vyrovnané... až na ty sestřiky, holky vyhrály soutěž v čase 17:90s (LP 16:82s). Náš výsledný čas stačil v soutěži na 5. místo... do ligy se nám započítávají body za 3. místo, protože Nevcehle a Sedlejov jsou jiný okres. Plný počet bodů za první místo do ligy si odvážely holky z Čechtína.
 
 
Trnava
Nevcehle
Koš
4:79
4:77
Voda
9:42
9:58
Rozdělovač
12:94
12:72
Výsřiky
16:16
16.03
1. terč
18:47
16:82
Výsledný čas
21:30
17:90
Žádné komentáře
 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz