SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Poslední závod ligy – Lipník

Podzimní počasí spíš pobízelo k zalehnutí do peřin, ale my se vydali 21. září (i s klukama) na poslední závod Třebíčské okresní ligy do Lipníku. Pajoch tou dobou se sádrou na noze, Danka reprezentující SDH Kvasiny na Mistrovství ČR v požárním sportu v Přerově. Z Trnavy jsme vyrazili bez proudařek, ale do Lipníka nám přijala pomoc dvojice těch nejlepších proudařek u nás... Káťa a Lůca z Nevcehle.
 
To, že bude Danka na republice se vědělo dopředu, se sádrou Pajocha se nepočítalo, ale i tak by na té republice byla taky. Sehnat na okrese dvě proudařky je nereálné, tak jsme (s velkou nesmělostí) oslovily holky z Nevcehle. Závodu jsme s nechtěly vzdát, byly jsme zatím na čtvrtém místě a na třetí místo jsme ztrácely minimum. Holkám jsme letos taky párkrát pomohly, tak jsme tajně doufaly, že nedostanem košem... a k naší velké radosti nám svou účast na závodech přislíbily obě, takže jsme nemusely nikoho shánět přímo na závodech. Jsme jim strašně moc vděčný a moc a moc děkujem!!! Holky se i samy dopravily, čímž nám taky pomohly... ještě jednou DÍKY.
 
Protože se na našich stránkách ještě nikde neobjevilo, jak že jsme to těm vítězkám Extraligy ČR v pú 2008 pomáhaly, udělám to teď. Za SDH Nevcehli si letos zaběhla Léňa, Lucka a Pajoch. V první řadě musím říct, že holky z Nevcehle měly o vítězství na extralize rozhodnuto dřív, než za ně některá z nás vůbec běžela, takže to pro ně nebyl zase takový risk :-) co se týče případné ztráty bodů. Ve slavném modro-bílém dresu jsme se ukázaly na posledních třech závodech extraligy a to v:
 
  • Pravičicích – Pajoch rozdělovač – čas 20:50s (PP 16:32s)
  • Babicích – Pajoch rozdělovač – čas 16:94s (PP 16:50s)
  • Plumlově – Léňa spoj savic, Lucka koš – čas 16:86s (PP 15:91s)!!!
 
Bylo nám ctí si obléknout dres SDH Nevcehle!!! Ale teď už zpátky do Lipníka...
 
V mužské kategorii se rozhodovalo o vítězství v lize mezi Petrovicema a Budíkovicema. Celkově přijelo závodit 22 týmů. Těžký terén nepřál dobrým časům. Soutěž vyhráli Čechtíňáci 17:97s (PP 17:95s). Souboj Petrovic a Budíkovic vyšel lépe našim sousedům – Budíkovicím 19:13s (LP 17:77s), Petrovice odjížděli domů s Nkem. Nedařilo se ani našim klukům, čas 19:45s (PP 18:85s) stačil jen na 11. místo. V lize naši kluci skončili (i když ji nejezdili celou) na příjemném 6. místě.
 
To že jsme se poslední dobou dohadovali s našima klukama kvůli materiálu každý z předešlých článků ví, ale to že nám na poslední závod ligy (pro nás docela důležitý) zakážou jít s jejich savicema (mimochodem jediný, který pasují na mašinu) nás překvapilo... a vlastně i naštvalo. Ale už je to uzavřený příběh, příští rok bude všechno jinak, doufejme. Na závody jsme si přivezly „naše“ savice, ale to že nepasují na stroj a i ty středový koncovky jsou celý divný jsme věděly, no. Nedalo nám to a zeptaly jsme se kluků z Litovan, jestli by nám nepůjčili svoje. Zlatíčka to jsou a půjčili ;-)
 
 Na start jsme šly celý natěšený. S vidinou dobrého výsledku... všichni víme, jak krásně (ale dlouho) sráží terč Pajoch s Dankou a když nám k terčům teď běžely ty nejlepší z nejlepších... Předku všechno na základně vyšlo, ale zadek se s jiným savicema nepopasoval tak jak jsme si přály, škoda škoda... asi osud. Pořádně ani nevím co se to tam stalo, ale voda prostě nějak nešla. Ve finále praskla i savice na koš a tak jsme si z našeho posledního vystoupení na lize odvezly Nko. Kdo ví jak by to bylo, kdyby... ale na kdyby se v žádným sportu nejede.
 
Závodu se účastnilo celkem 8 ženských týmů. Tento závod (18:35s, LP 17:53s) i celou ligu vyhrála děvčata z Výčap. Druhé místo v lize bral tým z Radonína, třetí Svatoslav a my na bramborovém 4. místě. Na to, že jsme začínaly letos v dubnu dobrý, myslíme si... ale máme na víc... ale to všem ukážeme až v roce 2009!!!
Těšte se, my se těšme.
Žádné komentáře
 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz