SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Třebíčská okresní liga v Trnavě

První kolo Třebíčské okresní ligy proběhlo 25. května u nás v Trnavě. Krásné počasí přivítalo na našem fotbalovo-hasičském hřišti celkem 21 družstev mužů a 8 družstev žen.

Závody rozbíhali naši kluci z „A“ týmu. S časem 17:13s (L 16:69s) základní kolo vyhráli a vytvořili i nový rekord trati, který z loňského roku držel Čechtín (17:29s). Trnavské „Béčko“ zaběhlo, zatím svůj nejlepší závodní čas, 19:16s (L 19:05s). Finále, o sud piva, vyhrál zaslouženě Urbanov s časem 17:18s (L 16:58s) před našim „Áčkem“ (17:24s).

Ženskou kategorii odstartovaly, již tradičně, Výčapy. Nesprávně zapojená proudnice na levém proudu (proudařka zapojuje proudnici na základně), stejně tak jako před týdnem v Přibyslavicích, stačilo až na čas 32:34s (pravý terč sražený v nejlepším čase dne – 17:51s) a 7. místo. My jsme šly k základně jako třetí. Nervozita před domácím publikem byla značná, ale těšily jsme se. Start se povedl na poprvé. Sání vyšlo na jedničku (jen pro zvědavost: Lucka dostala koš do vody někdy kolem času 4:60s... kdo nevěří, tak Jarda K. to má natočený). Mezičas na rozdělovači byl „luxusní“, ale co čert nechtěl... vyletěla jedna céčková koncovka (hodně zpilovaný zub koncovky nekamarádil s pojistkou na rozdělovači – zjištění z prvního tréninku po této soutěži). Škoda, že domácí závod nevyšel podle našich představ, ale i tak víme, že „TO“ tam někde je :-) Výsledný čas 30:64s (L 29:27s) pro nás znamenal 6. místo. Nedařilo se ani Nevcehli, největším favoritkám soutěže. Kombinace nesprávně zapojeného rozdělovače a proudnice na pravém proudu znamenala jediné N v soutěži a poslední místo. Posledním startujícím družstvem byla Trnava „B“ (neboli Old stars team), který se dal dohromady necelé dva týdny před soutěží. Bývalé mistryně (nejdéle nezávodící závodnicí byla Zdenča na béčkách – můj odhad: nezávodila takových 8 let) doslova slepily sestavu (koš Markéta – nikdy to neběhala, rozdělovač Ivana – pokud se nepletu, tak ta ho taky nikdy neběžela), ale vyšlo jim to! Výsledný čas 20:04s (pravý proud běžela naše levá proudařka Pavla 18:17s) byl nejrychlejším časem dne a tak i vítězný pohár z ženské kategorie zůstal doma :-)