SDH Trnava-ženy

od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Oblastní kolo Kojatín 31. května

Abychom jsme se mohli zúčastnit okresního kola v požárním sportu, museli jsme splnit podmínku účasti na oblastním kole. Vyjeli jsme tedy (společně s dorostenci a staršími muži) 31. května do Kojatína. Deštivé počasí přivítalo na sympatickém travnatém sportovišti 10 družstev můžu, 5 družstev žen a 2 družstva mužů nad 35 let.

 Pro některé členky našeho týmu (Marťa, Lůca, Káťa) to byla závodní premiéra na postupové soutěži. Čekala nás štafeta 4x100m s překážkami (člunkový běh) a požární útok s (pro nás nezvyklými) širokými hadicemi.

Systém soutěže byl nastaven tak, že ženy začaly běhat štafetu 4x100m s překážkami a zároveň muži běhali požární útoky. Po ukončení pokusů se dané kategorie na disciplínách vystřídali. Tento systém soutěže zaručoval rychlejší průběh, což se vzhledem k počasí hodilo nejenom pořadatelům.

 Za podpory našich dvou mužských týmů jsme nastoupily k první disciplíně. Obě naše štafety předvedly kvalitní a hlavně bezchybné výkony… snad jen na té rychlosti můžeme ještě zabrat. Žádná velká chyba nebyla a doufejme, že ani nikdy nebude. První štafeta ve složení Lucka (okno), Marťa (překážka), Ivča (hadice) a Danča (hasičák) zaběhla zajišťovací čas těsně za hranicí 77s. Druhá štafeta ve složení Káťa, Danda, Pajoch a Lůca zaběhla také platný čas a to 68:50s. Zaběhly jsme dvě nejrychlejší štafety dne a získaly tak první místo v této disciplíně.

Na značně rozmočenou dráhu (všude kaluže… ale největší snad mezi startovní čárou a základnou) jsme nastoupily jako třetí ženský tým. Složení „zadku“ máme stejné jako na útokových soutěží, béčka běhá opět Marťa, rozdělovač Pajoch a proudy naše posily – Káťa a Lůca. Vzhledem k terénu jsme se domluvily na opatrný doběh k základně a se strojnicí na pomalejším puštění vody. Zapojení na základně předku moc nevyšel, ale strojnice koukala, takže je nevytopila. Největší kiks ale teprve přišel. Zasloužil se o něj Pajoch, který po odběhu ze základny pošlapal Lůci hadici, takže jí vypadlo klubo z ruky a běžela skoro celou dobu jen s koncovkou v ruce. V daném terénu a za dané situace nebylo překvapující, že se Lůci nepodařilo úplně dotáhnout. I s těmito problémy jsme dosáhly času 26:80s (nástřikové terče). Tento čas nám zajistil první místo i v této disciplíně… stejně tak jako v celé soutěži!!! Naše první letošní vítězství nám zajistilo postup na okresní kolo požárního sportu, které se bude konat 21. června v Petrovicích.

 Na okresní kolo do Petrovic se probojovali i naši dorostenci (všichni jim tak říkáme, ale oni už jsou většinou všichni plnoletí) z 2. místa a muži nad 35 let, kterým se podařilo zaběhnout vůbec nejrychlejší požární útok celého závodního dopoledne – 26:38s.

 

Žádné komentáře
 
spřátelené weby: www.volny.cz/sdh_trnava a www.sdhtrnava.tym.cz