od "zadku" Pajoch-Ráďa-Pavča-Marťa-Terka-Danča-Leňa

Články ze závodů

Trnava 10.5.-start na domácí půdě

Po zimě přišlo jaro a s tím spojené první tréninky a následně první závody…

První kolo Třebíčské ligy se konalo u nás Trnavě. Nabrané síly přes zimu si přijelo změřit 21 družstev chlapů a 8 družstev žen. Mužskou kategorii začali naši kluci s výborným časem 17:02 (rychlejší terč 16:25), naši mladíčci (dorostenci), kteří běželi svůj druhý útok v nové sestavě, měli N-ko, Kuba si nějak nerozuměl s košíkem a nezapojil, určitě svoji roli zahrála i nervozita před domácím publikem.

Základní kolo mužů vyhráli naši kluci, druhé místo obsadili kluci z Urbanova 17:57 a třetí byli kluci z Litovan 17:62. Ve finále svůj boj vyhráli opět naši kluci s časem 16:85, jako druzí byli Dolní Němčice 17:51, ostatní měli N-ka (Předín, Litovany, Urbanov).

Po přestavění dráhy přišla na řadu naše kategorie. Jako první startovaly Výčapy Q (byly to jejich první závody) a hned krásný čas 17:02. My jsme šli na řadu jako třetí, základnu jsme měly nachystanou během chviličky a mohly jsme startovat. Start se podařil na poprvé a my mohly běžet. Ale stalo se to, co nikdo nečekal Danda špatně držela koncovku a nezapojila proudnici, takže stejně jak mladíčci N-ko. Jako poslední šly na start holky z Nevcehle, u kterých je známo, že 16-ctkové sestřiky jsou pro ně hračka:)  no a jejich výsledný čas byl 16:41. Ženské kolo vyhrály s přehledem holky z Nevcehle, druhé byly Výčapy Q a pohár za třetí místo si odvezly holky ze Svatoslavy (19:16), kterým jsme půjčily Dandu na proud…

Snad se příště na závodech bude dařit víc…